İlk Marka Hz. Adem Mi?

Hayat Âdem babamızla başlamışsa, tarihin ilk markası da kesinlikle odur. Bir adı, bir varoluş amacı, bilmesek de özgün bir yüzü, vücut şekli, hiç duymamış olsak da özgün bir sesi, hiç tanımasak da bir kişiliği vardı. O bir markaydı ve tarihin ilk markasıydı.

Uzun süren araştırmalarım ve düşünme seanslarım sonucu tarihin ilk markasının Hz. Âdem olduğunu “keşfettim”, marka kavramının insanın doğasından beslenerek ortaya çıktığını düşünüyorum. Bugün iyi bir marka yaratmak için yapılmak istenen şey, tam olarak markanın hedef kitlenin gözünde bir insan hüviyetine bürünmesini sağlamaktır. Tutarlı ve güvenilir bir insan yaratmak… Prensiplerini, zevklerini ve rakiplerinden ayrışan özellikleri tasarlamak… Ona bir ad, bir ses, bir dış görünüş vermek…

İlk Marka Hz. Âdem mi? ismini taşıyan kitabımda, ortaya attığım bu ilginç sorunun yanıtını kapsamlı bir şekilde veriyorum. Bu bakış açısı üzerinden bir markanın nasıl yaratılacağını, yaşatılacağını ve yönetileceğini de anlatıyorum.
Marka danışmanlığına gönül verenler kadar kendi markasını yaratıp yönetmek isteyenlere de yepyeni bir pencere açacak olan İlk Marka Hz. Âdem mi?, zengin örnekleri ve içerdiği 14 vaka analizleriyle meraklılarına ışık tutacak.

www.ilkmarkahzademmi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir