Siyasi Pazarlama – Tutarsızlık Tutar Mı?

Malum yerel seçimler gündemde olunca algılar da o yönden açık oluyor. İnsanın kaleminin ucunda bitiveriyor keratalar. Yazsan bir türlü (siyaset konuşuyor gibi oluyor), yazmasan bi türlü (içim içimi yiyor). Siyasi pazarlama da tutarlı olmak çok önemlidir diye düşünüyorum. Defalarca AK Parti milletvekillerinin içkili eğlenceleri, CHP’nin türban açılımı gibi tutarsız davranışları basından takip ettik.

Bu sefer anlatılacak başka: Deniz Baykal’ın içine düştüğü tutarsızlık. Bu gün karşımıza çıkıp ilanlarda değişimden bahseden Baykal 1992 yılından beri CHP’nin genel başkanlığını yapmakta. Baykal 17 yıldır koltukta oturuyor ve sözlerine bakılırsa bırakmayı da düşünmüyor. Geçmişte parti liderliği koltuğunda daha çok oturan örnekler mevcut ancak kendi tarafında bile böyle bir değişimin ihtiyacı varken ısrarla bırakmayan bir örnek var mıdır bilinmez. Parti liderlerinin koltuk süresi ise:
Deniz Baykal: 17
R. Tayyip Erdoğan: 8
Devlet Bahçeli: 11
Süleyman Soylu: 1
Numan Kurtulmuş: 1
Salih Uzun: 1
Burada da görüldüğü gibi Deniz Baykal en yakın rakibine 6 yıl fark atarak ipi göğüslemekte. CHP’nin değişim kampanyası Obama’dan çakma olmasının ötesinde böyle de bir çelişki içeriyor.
Bence de şimdi değişim zamanı ama Deniz Baykal’ın değişme zamanı.
“Marka olacaksan her yönünle tutarlı olacaksın” S.O.

Yayımlayan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir