Marka Danışmanı, Toplum Bilimci ve Yazarım.

Çalışma hayatıma ilk okul üçüncü sınıf yazında balık ağı örerek (Evet, Kayseri’de balık ağı örerek) başladım. Sonraki yazlarda da hep kendi paramı kazandım.

Fen Lisesi ve Türkiye’de ilk 1000’e girerek kazandığım Endüstri Mühendisliği (Bilkent) bana sayısal bir alt yapı kazandırsa da ben burada edindiğim analiz ve sentez yeteneğini sosyal bilimler alanına taşımaya hevesliydim.

Ben insan olan, insana dokunan bir iş yapmak istiyordum. Ve bu işin sürekli olarak değişen, gelişen bir iş olması gerekiyordu. Marka danışmanlığı mesleğini keşfettim ve başka hiç bir alternatif düşünmedim.

2011 yılında, henüz 27 yaşındayken, Goodjob’ı kurduk. Marka stratejisi geliştirme sürecindeki deneyimlerim, iyi bir stratejinin iki temel üstüne inşa edilebileceğini gösterdi: Psikoloji ve Kültür. Psikoloji eğitimleri ve terapi eğitimleri aldım. 2016 yılında bilinçaltı teknikleri uzmanı bir arkadaşım ile Soulmate araştırma modelini geliştirdim. Halen bu model, insanların bilinçdışı kararlarını keşfetmemizde ve buna bağlı stratejiler geliştirmemizde çok önemli bir araç. Kültür çalışmalarına da antropoloji yüksek lisansı ile başladım.

Şair olan babamdan bir miras olarak edebiyata ilgim de devam etti. Zaten güçlü markalar da etkili hikayeler üstüne inşa ediliyor, iki alan bir birini besledi. İlk romanım “Bu Bir Ölüm Kalım Meselesi” yakın zamanda raflarda olacak (Umarım, sürekli revize etmeyi bitirebilirsem). Bir bilimkurgu çocuk hikaye kitabı da yazdım.

Bildiğimi ve düşündüğümü paylaşmayı da seviyorum. İlk kitabım “İlk Marka Hz. Adem Mi?” çıktığı hafta 2. baskısını yaptı. Marmara Üniversitesi’nde öğretim görevlisiyim. Yanındayız Derneği’nin üyesiyim. Kadına Karşı Şiddet konusunda yaptığım çalışmalarla annem ve eşim dahil kıymet verdiğim kadınlardan aldıklarımı geri vermeye çalışıyorum. Marka Konseyi’nin kurucu üyelerindenim.

Evli, bir çocuk ve bir kedi babasıyım. Gözlerim renkli, fotoğraflardan tam anlaşılmıyor.

“Emotion is the real motion.”

Konuşmacı talepleriniz için.